اشتوتگارت، آلمان، سپتامبر 2007-محدودیت های شدید تر انتشار گازها و همچنین انتظارات مشتری ها نیازمند صرفه جویی در مصرف روغن های روان کننده، بلکه موتورهایی با مقادیر خاص عملکرد خاص است. این به نوبه خود برای حلقه های پیستونی با مقاومت بیشتر در برابر سایش نیاز دارد.

در طی چند سال گذشته، MAHLE با استفاده از حلقه فشرده سازی PVD پوشش داده شده (رسوب فیزیکی بخار) را برای موتورهای دیزلی مورد استفاده در خودروهای سنگین تجاری معرفی کرد. حلقه از فولاد ضد زنگ نیترید ساخته شده است و دارای یک پوشش سرامیکی (نیترید کروم) است که با استفاده از روش PVD اعمال می شود. MAHLE در حال حاضر در علاوه بر این، پوشش نایرویید کروم را روی مواد حلقه نانوذرات آهن سپری کرده است. در نتیجه، یک راه حل فشرده سازی ارزان قیمت نیز در دسترس است برای موتورهای با خروجی پایین تر، ارائه حداکثر مقاومت در برابر سایش و اصطکاک پایین تر.

MAHLE این حلقه های پیستونی را در موتورهای دیزلی با سرعت بالا تا 1000 ساعت با نتایج عالی آزمایش کرده است. مزایای دیگر PVD پوشش ضریب اصطکاک پایین و سازگاری عالی tribological با مواد سطوح در حال حرکت سیلندر است. با تشکر از این خواص، اصطکاک موتور و سیلندر می تواند کاهش یابد. یک بسته بندی حلقه کم اصطکاک مصرف سوخت را تا یک درصد کاهش می دهد. علاوه بر این، فرآیند PVD بسیار محیط زیست است.
گروه MAHLE یکی از 30 بزرگترین تامین کنندگان خودرو در سراسر جهان است. MAHLE به عنوان تولید کننده پیشرو در اجزای و سیستم های موتور احتراق داخلی و لوازم جانبی آن، از جمله سه سیستم برتر تامین کنندگان سیستم های پیستونی، اجزای سیلندر، سیستم های دریچه های دریایی، سیستم های مدیریت هوا و سیستم های مدیریت مایع است. با بیش از 40،000 کارمند در 110 کارخانه تولید و هفت مرکز تحقیق و توسعه، MAHLE در سال 2006 با فروش بیش از 4.3 میلیارد یورو (5.8 میلیارد دلار) فروش کرد.